Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
TOPRAK 5 Litre Organik Torf,Perlit,Mikro ve Makro Besin Elementli Tüm Saksılı Bitkiler İçin

₺34,99 ₺29,99 KDV Dahil

%14 İndirim

Ziraat Mühendisi Onaylı-En İyi Fiyat Garantisi-Hızlı Gönderim

Tüm Salon Bitkileri İçin Özel Üretmiş Olduğumuz 1.Sınıf Toprağımız Uzman Ziraat Mühendislerimiz tarafından özenle hazırlanmaktadır. Toprağımızda 1.Sınıf Makro, Mikro Besin Elementleri Bulunmaktadır. Seralarımızdaki bitkilerimizi yetiştirdiğimiz bu toprak torf, perlit başta olmak üzere birçok organik madde içermektedir.

Toprak; bitkinin yaşamını sürdürdüğü alandır. Can damarıdır. Her bitki kendi yaşamını sürdürmesi için toprağa ihtiyacı vardır. Peki özellikle evimizdeki bitkilerin toprağı nasıl olması gerektiğini biliyor musunuz?.... Haydi gelin aşama aşama ev bitkilerinin toprağı nasıl olmalıdır? sorusuna cevaplar bulalım.

1- Her bitkinin ayrı toprak istekleri vardır. Mutlaka evde yetiştirdiğiniz bitkinin özelliklerini bilin ve nasıl ortamda yaşadığını keşfedin.

2- Orkideler ağaç kabuğu toprağında yaşarken, kaktüsler kumlu karışımlı topraklarda yaşamaktadır. Yani her toprak her bitkiye olmaz.

3- Saksı toprağı temiz ve hastalıksız olmalıdır. Bitki kökleriyle beslenen böcekler olmamalı, defalarca kullanılmış toprak tercih edilmemelidir.

4- Toprağınız yabani otlardan arındırılmış olmalıdır. Çünkü yabani otlar bitkinin gelişimini yavaşlatır ve bitkiyi zamanla zayıflatır.

5- Ev bitkilerinin toprağı genellikle torf, kompost, perlit, vermikülüt malzemelerin belli oranlarda karıştırılması ile oluşturulmaktadır.

6- Ev bitkilerinin toprakları; mutlaka bitkinin ihtiyaçlarını karşılayacak vitamin ve minerallerle dolu olmalıdır.

7- Unutmayın; Ev için en yüksek kaliteli toprak humuslu topraktır.

8- Ev içi bitkilerin toprakları zamanla kalitesini kaybeder. Bitkinin sağlıksız gelişmesine neden olur. Bunu engellemek için yılın belli dönemlerinde bitkinin mevcut toprağına vitamin ve mineral takviyesi yapılmalıdır.

9- Toprak; Kumlu toprak, Killi toprak, Torflu toprak, Komposto toprak, Kireçli Toprak, Tınlı toprak, Taşlı toprak olmak üzerek çeşitlere ayrılmaktadır.

10- Bitkilerinizi sularken kireçli su kullanmamaya özen gösterin. Çünkü kireçli su toprağın kalitesini düşürür, tuz oranını arttırır beyazlanmasına neden olur.

Bu nedenle aldığınız toprağın uzman eller tarafından hazırlanmış olması önem taşımaktadır.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.