Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Sarmaşık Gül Pembe Renk Kokulu +80 cm 1.Kalite

₺189,00 ₺119,99 KDV Dahil

%36 İndirim

Ücretsiz Kargo/Ziraat Y.Mühendisi Onaylı/Garantili Gönderim

Sarmaşık Gül Fidanı 1.Kalite +80-100 cm boyunda kokulu özel seçme çeşit güller gönderilmektedir.Saksıda gönderim yapılmaktadır.Fotoğraflar ilerleyen aşamalarında oluşacak görüntüyü temsilen göstermektedir.

Seralarımızda ürettiğimiz ürünlerimizi e-ticaret platformları üzerinden siz değerli müşterilerimize en güzel şekilde paketleyerek garantili olarak göndermekteyiz.Ürünlerimiz 1.Kalite olarak yurt içi ve yurt dışı ihracatını yaptığımız ürünlerdir.Magazamızdaki tüm ürünler ücretsiz kargo olarak gönderilmektedir.Lütfen alışverişinizde bir memnuniyetsizlik yaşarsanız mağamızla iletişime geçin.Ziraat Y.Mühendisi Bekir YEŞİLKAYA

 

Sarmaşık güllerin bakımı ,

sıradan bitkilerden olmadığından bakım gerekmektedir. Güllerin toprağının işlenmesi gerekir ve budamak gerekir. Soğuk iklimlerde ekim yapıldı ise soğuktan mutlaka koruyucu tedbirler alınmalıdır.  Güller killi, kumlu ve demir açısından zengin toprakları sever.  Çok kumlu, kireçli,ağır killi, humuslu ve asitli toprağı sevmez. Su tutan topraklar güller için faydalı değildir. Aksine aşırı su güllerin çürümesine sebep olur. Suni gübre kullanımı tavsiye edilmez. Bunun yerine güller için imal edilen bitki besinleri kullanmak daha yararlı olacaktır. 

 

Güllerin budanması gerekir . Yılda bir kez açan güller çiçeklerini verdikten sonra budanmalıdır. İlkbaharda budamak doğru bir zaman olacaktır. Sarmaşık güllerde budama sağa ve sola çok yayılmaması için yapılabilir. Rastgele dolanmamaları için derli toplu budamak gerekir. Budama işini topraktan en çok otuz santim bırakacak biçimde yapmak gerekir. Gülün çeşidine göre budamak yerinde olacaktır. Sarmaşık güller her yıl budanabilir. Güller soğuk iklimlerde bakılıyorlar ise kış aylarında ya da sert geçen zamanlarda diplerine saman-gübre ve toprak karışımı ile örtü yapılır. Aynı zamanda güllerin dalları hasır gibi malzemeler kullanılarak yarı hava geçirir vaziyette korunabilir. 

 

Sarmaşık güllerinin sulanması

, diğer gül çeşitleri ile hemen hemen aynıdır. Güller bitki olarak dayanıklı bitkilerdendir. Ancak fazla su ya da az sulama ile güller solabilirler. Az sulama yapıldığında istediğiniz gibi gelişme göstermeyebilirler. Sulama aralıkları önemlidir. Sık sık sulama yapmamak gerekir. Günde iki defa sulamak yeterli olacaktır. Sabah saatlerinde ve öğleden sonra yapılan sulama işlemi güller için yeterli olur. Yaz aylarında doğrudan güneş  ve aşırı sıcak varken sulama yapmamak gerekir. Bu pek çok bitki için böyledir. 

 

 

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.