Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Parlak Yapraklı Kartopu (Vibirnum Tinus ) 6 Adet Ayrı Saksıda Peyzaj Bitkisi +80 cm

₺599,00 ₺349,99 KDV Dahil

%41 İndirim

Ücretsiz Kargo/Ziraat Y.Mühendisi Onaylı/Garantili Gönderim
 • 6 Adet Ayrı Saksılı Parlak Yapraklı Kartopu Fiyatıdır.Resimlerdeki saksılar temsilidir.2-3 litrelik üretim saksısında gönderilecektir.

 • Seralarımızda ürettiğimiz ürünlerimizi e-ticaret platformları üzerinden siz değerli müşterilerimize en güzel şekilde paketleyerek garantili olarak göndermekteyiz.Ürünlerimiz 1.Kalite olarak yurt içi ve yurt dışı ihracatını yaptığımız ürünlerdir.Magazamızdaki tüm ürünler ücretsiz kargo olarak gönderilmektedir.Lütfen alışverişinizde bir memnuniyetsizlik yaşarsanız mağamızla iletişime geçin.Ziraat Y.Mühendisi Bekir YEŞİLKAYA

 • Parlak Yapraklı Kartopu (Viburnum Tinus Lucidum)

  Viburnum Lucidum Parlak Yapraklı Kartopu, 40-60 cm, Saksıda
  • 2 m boy ve 1.20 m çap yapan, herdem yeşil, yuvarlak formlu, beyaz çiçeklidir.
  • Nemli fakat iyi drene olmuş, orta verimlilikteki her türlü toprakta yetişirler.
  • Tam güneş veya yarı gölge alanlarda yetişirler.
  • Çoğunlukla kuzey ılıman bölgelerde ve Güneydoğu Asya ile Güney Amerika’nın çalılık ve ormanlık bölgelerinde yayılış gösterirler.
  • Yaprakları parlak ve yeşildir.

 • Doğal yayılış alanı Güney Avrupa, Türkiye ve Akdeniz kıyılarıdır. Kışın çiçek açması, parlak koyu yeşil yaprakları, gölgeye dayanıklı ve budanabilir olması park ve bahçelerde çok kullanılma nedenlerinden bazılarıdır. Çit budaması çiçeği geçtikten sonra yapılmalıdır.
  3-5 m.’ye kadar boylanabilen, sık dallı herdem yeşil bir çalıdır. Sürgünlere karşılıklı dizilmiş oval şekilli, koyu yeşil renkli 4-9 cm. uzunluğundaki yapraklar tam kenarlıdır. Beyaz-pembe renkli çiçekler simoz çiçek kurulları oluşturur. Kasım ayında başlayan çiçeklenme nisan sonuna kadar devam eder. Oval şekilli meyveler, başlangıçta metalik mavi, sonradan siyaha dönüşür. Humusça zengin ve rutubetli toprakları sever. Kartopu Viburnum Çok arsızdır. Güneş gören yada yarı gölgeli yerlerde ve her türlü toprakta yaşayabilir .

  Ana vatanı bazı botanikçilere göre Türkiye, bazılarına göre ise de Orta Çin dir. Ülkemizde Kuzey, Orta ve Güney Anadolu’da doğal olarak yetişir.Botanik kaynaklara göre dünya üzerinde 250 türü bulunmaktadır. Viburnum Lucidum Herdem yeşil bir çalıdır.(Yaprak dökmez) Boyu ve çapı 2-2,5 metreye kadar ulaşabilir.Yaprakları büyük ve serttir.Dolgundur ve budamaya dayanalıklıdır. Yalnız başına, öbekler halinde ve çit bitkisi olarak kullanılabilirler.Üretimi çelikle yapılır.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.