Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Kokulu Pembe Gül Fidanı 20 Adet - Yediveren Tüplü Gül +40-60 cm

₺1.350,00 ₺449,00 KDV Dahil

%66 İndirim

Ücretsiz Kargo/Ziraat Y.Mühendisi Onaylı/Garantili Gönderim

Kokulu Pembe Gül Fidanı 20 Adet - Yediveren Tüplü Gül +40-60 cm Fiyatıdır.Tüm ürünlerimiz tek tek özel seçilerek gönderilmektedir.

 

Aşılı güllerin bakımı

sulama, toprağının bakımı ve budama olarak yapılır. Aşılı güller diğer güller gibi fazla nemli toprağı sevmez, aşırı soğuğu ve fazla sulamayı sevmez, solar. Toprağının demir açısından zengin kırmızı tür toprak olması da tercih edilir. Killi toprak kullanılabilir. Ancak ağır killi topraklar uygun değildir. Suyu fazla tutan toprak, güller için uygun değildir.  Güller normal topraklarda da yetişebilirler. Normal toprak kullanılacak ise gübreleme yapmak faydalı olacaktır. Her yıl açan güllerin senede bir defa budanmaları yeterli olur. Dallarında verimsizlik görüldüğünde ya da cılız dallar oluştuğunda budama önerilir. Güller çeşitli şekillerde budanabilirler. Dipten budama, orta boy budama, karışık budama ve estetik biçimde budama bu yöntemler arasında sayılabilir. Gülleri soğuktan korumak gerekir. Güller aşılı olsun ya da olmasın aşırı soğukta yaşamayan bitkilerdir. Güller güneşi severler. Çok soğuk iklimlerde gülleri korumak gerekir. Gülleri korumak için toprağı ot ve samanla örtülüp hava almasını sağlayacak hasır ve benzeri malzemelerle sararak korunabilir. 

 

 

Aşılı güllerin sulanması

 diğer güllerde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken konulardandır. Aşırı sulama ile gül çürür ya da solar . Günde iki defa sulamak gerekir. Güller sabah saatlerinde sulanabilir ve akşam saatlerinde tekrar sulanabilir. Sık sık sulamak güller için uygun sulama biçimi değildir. Ancak her gün sulanmalıdır. 

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.