Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Karanfil Fidanı (10 Adet Ayrı Saksı)Mix Renkler

₺249,00 ₺189,99 KDV Dahil

%23 İndirim

Ziraat Y.Mühendisi Onaylı-Hızlı Gönderim-Garantili Ürün

10 Adet Ayrı Saksıda En Seçkin Renklerden Oluşan Karanfiller Yaşamın Ne Kadar Güzel Olduğunu Size Mis Kokusuyla Hatırlatmak İçin Evinize Gelmektedir.

Seralarımızda ürettiğimiz ürünlerimizi e-ticaret platformları üzerinden siz değerli müşterilerimize en güzel şekilde paketleyerek garantili olarak göndermekteyiz.Ürünlerimiz 1.Kalite olarak yurt içi ve yurt dışı ihracatını yaptığımız ürünlerdir.Magazamızdaki tüm ürünler ücretsiz kargo olarak gönderilmektedir.Lütfen alışverişinizde bir memnuniyetsizlik yaşarsanız mağamızla iletişime geçin.Ziraat Y.Mühendisi Bekir YEŞİLKAYA

Caryophyllaceae (Karanfilgiller) familyasından olan Karanfil Çiçeği tropik ve aromatik bir bitki türüdür. Anavatanı ise Güney Amerika ve Asya’nın tropikal topraklarıdır. Türkiye’de daha çok Akdeniz bölgesi sınırlarında yetiştirilir. Sıklıkla bilinen üç türü vardır Kır Karanfili adı verilen (Dianthus Plumarius) ince ve son derece zarif bir türüdür. Bir diğeri ise Çin Karanfili olarak tanınan Diantus Sinensis geniş ve canlı renklerdeki taç yapraklarıyla oldukça gösterişli bir çiçektir.


Sıkça bilinen üçüncü türü ise genellikle Hüsnüyusuf (Diantus Barbatus) olarak bilinir. Renkli rüzgar güllerini andıran, oldukça egzotik bir yapısı vardır. Türlerine göre çiçek verme zamanları farklı dönemlere gelmekte olan karanfil çiçeğinin süs bitkisi olarak kullanımı için ekilenleri Dianthus Caryophyllus olarak adlandırılır ve bu türü genellikle ilkbahar mevsiminin başlangıcında çiçek vermeye başlar.

Güneşi oldukça seven bir bitkidir. Mümkün olduğunca güneşe maruz bırakılmalı. Karanfil çiçeği fidesi ekilecek olan toprağın pH düzeyi 6,6-7,8 arasında humuslu toprak olmalı. Sulama konusunda ise epeyce dikkatli davranılması gerekmekte.

Dianthus suyu ve nemi fazla seven bir tür değildir. Toprak tamamen kuruma seviyesine gelmeden su vermeniz önerilmez. Belirli aralıkla dallarında su püskürtme işleminde bulunmanız çok daha iyi verim alabilmenize yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.