Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Japon Şemsiyesi Bitkisi - Cyperus Alternifolius +80 cm Üretim Saksıda

₺129,99 ₺99,99 KDV Dahil

%23 İndirim

Ücretsiz Kargo/Ziraat Y.Mühendisi Onaylı/Garantili Gönderim
 • Japon Şemsiyesi Bitkisi - Cyperus Alternifolius
   
   
  Gönderilecek bitki üretim saksıları içerisinde +80 Cm boyundadır.
   
  Seralarımızda ürettiğimiz ürünlerimizi e-ticaret platformları üzerinden siz değerli müşterilerimize en güzel şekilde paketleyerek garantili olarak göndermekteyiz.Ürünlerimiz 1.Kalite olarak yurt içi ve yurt dışı ihracatını yaptığımız ürünlerdir.Magazamızdaki tüm ürünler ücretsiz kargo olarak gönderilmektedir.Lütfen alışverişinizde bir memnuniyetsizlik yaşarsanız mağamızla iletişime geçin.Ziraat Y.Mühendisi Bekir YEŞİLKAYA
   

  Çok popüler bir iç mekan ve dış mekan bitkisidir. Dikili olduğu saksı ile sınırlanan bitki oldukça arsız ve doğrudan toprağa dikimlerde hızlı yayılma eğilimi gösteren bir bitkidir. Her daim parlak, palmiye benzeri yaprakları ile uzun ince sağlam sapları üzerinde bitki bir şemsiyeyi andırdığından tüm Dünya da şemsiye bitkisi olarak bilinir.

  İç mekanda gelişim gösterebilen Japon şemsiyesi suya oturtulmuş saksılarda rahat yetişir. Dış mekanda dikimlerde mutlaka sınırlandırılmalıdır. Bitki sınırlandırıldığında kendini daha iyi gösterir. Özellikle bol su alan ve bol güneş gören köşelerde coşar. Doğrudan suyun içine oturtulmuş saksılarda ya da havuzlarda gelişebilir. Doğada bataklık ve gölet bitkisidir.

  Çok çabuk gelişip boylandığından tek sezonda bahçenize ya da terasınıza bakımı zahmetsiz, hastalık ve böcek problemi hiç olmayan Japon şemsiyesi ile kısa sürede tropik bir hava katabilirsiniz.

  Dikim Yeri: Bol güneşli

  Önerilen: Sınırlandırılmış tarhlar, saksılar, gölet ve süs havuzları, yazlıklar

  Toprak: Toprak ayırt etmez.

  Büyüme Hızı: Çok hızlı

  Çiçeklenme Dönemi: Çiçekleri önemsizdir yaprak güzelliği için yetiştirilir.

  Bitkinin Maks. Eni: 125 cm

  Bitkinin Maks. Boyu: 120 cm

  Dona Dayanıklılık: Aşırı donlara dayanıksız

  İklim Kuşağı: 7-11

  Ömrü: Çok yıllık

  Bakım: Şeklini korumak ve çoğalmasını sağlamak için, zaman zaman geçen yaprakları budayın. Çok gelişmiş bitkilerde yılda 1 kez yerden 1 karış yükseklikten tümden budama yaparsanız tamamı tek boy ve küresel görüntü veren bir form elde edersiniz.

   

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.