Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
90 Adet Kaz Ayağı Çiçeği -Yer Örtücü-(Mezarlık Çiçeklendirmek İçin En Uygun Bitki)

₺299,99 ₺239,99 KDV Dahil

%20 İndirim

Ziraat Mühendisi Onaylı-En İyi Fiyat Garantisi-Hızlı Gönderim
 • KAZ AYAĞI 45 ADET - ÇİÇEKLİ YER ÖRTÜCÜ BİTKİ/ MEZAR ÖRTÜCÜ ÇİÇEK

 • 45 ADET 1 KASA KAZ AYAĞI ÇİÇEĞİ TARAFINIZA GÖNDERİLECEKTİR.

 • MEZARLIK İÇİN KULLANACAKLAR İÇİN

 • 1 KABİR İÇİN 1 KASA YETERLİ OLMAKLA BİRLİKTE DAHA ÇABUK KABİRİN YEŞİLLENMESİNİ İSTEYEN KİŞİLER İÇİN 2 KASA ALMALARI YETERLİ OLMAKTADIR.GÜN GEÇTİKÇE YAYILICI VE SARICI ÖZELLİĞİ SAYESİNDE MEZARIN TÜM KISIMLARINI KAPATACAKTIR.


 • Kazayağı


     Nisan-Eylül ayları arasında açan çiçekleri eflatun,parlak pembe,beyaz,sarı renklerdedir.Yaprakları dolgun,etli ve yayılıcı bir bitkidir.Ortalama 20-30 cm. boylanır.Çok yıllık bitkidir.Her türlü toprakta yetişir.drenajı iyi,taşlı veya kumlu toprakları tercih eder.Tuza dayanıklıdır.Tohum ve çelikle üretimi yapılır.Deniz kenarlarında, taşlık alanlarda, yol ve bordürlerde, şevlerde, eğimli yamaçlarda, toprağın örtülmesinde kullanılır.

  Dekoratif, yarı çalımsı, sürünücü bir bitkidir. Yapraklar sapsız, karşılıklı, birbirleriyle 90°' lik açı yapacak şekilde dizilmişlerdir. Yan durumlu çiçiçekler tek tek bulunurlar.

   

  Parlak pembe renkli, şerit şeklindeki petaller ve sarı stomenleriyle papatya gibidir. Çiçeklenme mevsimi ilkbahar ve yazdır. Boyu 20-30 cm olup, anavatanı Güney Afrika' dır. Tam güneş, ama korunaklı yerler sever. Dondan hoşlanmaz, fakat (-2 °C)' ye kadar kısa süreli de olsa dayanır. Her çeşit toprakta yetişir, drenajı iyi, taşlı veya kumlu toprakları tercih eder. Tuza çok iyi dayanır. 

   

  Sulama veya herhangi bir özel bakım istemez. Kuru kısımlar budanmalıdır. Sonbahar veya ilkbaharda, seralarda kumlu karışımlara tohum ekimi yapılır ya da ilkbahar veya erken yazda alınan, korunaklı seralara konan çeliklerle üretilir.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.