Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
100 Adet Taflan Fidanı (Euonymus Japonica 40-60cm)Yeşil Renk

₺449,20 ₺412,99 KDV Dahil

%8 İndirim

Ücretsiz Kargo/Ziraat Y.Mühendisi Onaylı/Garantili Gönderim

100 Adet Yeşil Taflan Fiyatı ayrı saksılı olarak gönderilecektir.

3.ci resim orjinal olup 2020 şubat ayının fotoğraflarıdır.Taflanlarımız daha formlu ve büyük durumdadır.

Seralarımızda ürettiğimiz ürünlerimizi e-ticaret platformları üzerinden siz değerli müşterilerimize en güzel şekilde paketleyerek garantili olarak göndermekteyiz.Ürünlerimiz 1.Kalite olarak yurt içi ve yurt dışı ihracatını yaptığımız ürünlerdir.Magazamızdaki tüm ürünler ücretsiz kargo olarak gönderilmektedir.Lütfen alışverişinizde bir memnuniyetsizlik yaşarsanız mağamızla iletişime geçin.Ziraat Y.Mühendisi Bekir YEŞİLKAYA

 

Boyları 40-60 cm arasındadır.

 

Taflan bitkisi her dem yeşil kalabilen, dış mekan süs bitkilerindendir. Çalı formundadır. Yaprakları için yetiştirilir. Yazın yeşil olan yapraklar kışın kahverengiye dönüşerek çok güzel görünüm oluşturur. Peyzaj da çok sık tercih edilen bitkiler arasındadır. Ilıman iklim özelliği gösteren bölgelerimizde daha rahat ve kolay yetiştirilebilmektedir. Bazı türleri sonbahar aylarında turuncu meyveler verir.

Taflan toprak isteği bakımından seçici değildir. Her tür toprakta rahatlıkla yetiştirilebilir. Kireçli topraklarda bile yetiştiriciliğini yapabilirsiniz. Ancak humus bakımından zengin topraklarda daha iyi sonuçlar alırsınız. Ayrıca toprağının geçirgen ve nemli olması da istenen özellikler arasındadır.

Taflan bitkisi hem tohum hem de çelik ile üretilir. Tohumla üretim uzun zaman alır. Bu yüzden pek tercih edilmez. Üretiminde genelde çelik yöntemi kullanılır.

Yazın çok sıcak havalarda bolca sulayabilirsiniz. Toprağını nemli tutun. Nem isteği yüksek olan bir bitkidir. Bu yüzden arada bir yapraklarını da ıslatabilirsiniz. Sonbaharda su isteği azalacaktır. Verilen su miktarını azaltmanız gerekir.

Taflan ayrıca şifalı bitkiler arasındadır.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.