Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
10 Adet Gün Güzeli(Hemerocallis) Fidesi / Pot Saksıda(Dönemsel Çiçekli )

₺149,99 ₺98,99 KDV Dahil

%34 İndirim

Ücretsiz Kargo/Ziraat Y.Mühendisi Onaylı/Garantili Gönderim

Seralarımızda ürettiğimiz ürünlerimizi e-ticaret platformları üzerinden siz değerli müşterilerimize en güzel şekilde paketleyerek garantili olarak göndermekteyiz.Ürünlerimiz 1.Kalite olarak yurt içi ve yurt dışı ihracatını yaptığımız ürünlerdir.Magazamızdaki tüm ürünler ücretsiz kargo olarak gönderilmektedir.Lütfen alışverişinizde bir memnuniyetsizlik yaşarsanız mağamızla iletişime geçin.Ziraat Y.Mühendisi Bekir YEŞİLKAYA

Fotoğraflar Temsili Olup 10 Adet Üretim Saksısında Gün Güzeli Fidanı Gönderilecektir.Dönemsel olarak çiçekli/çiçeksiz gönderim yapılmaktadır.

- Satıştaki boyu : 30 - 40 cm civarıdır.

- Fidanın yaşı : 2 yıllıktır.

- Dikim mesafesi : 50 cm

 - Gün güzeli fidanı dikim zamanı : 12 ay sürekli dikilebilir.

- Yaprak dökme özelliği : Kışın yaprak döker

- Çiçeklenme dönemi : Nisan ayından ekim ayına kadar

- Formlu yetişme boyu : 1 metre

- Gün güzeli fidanı dayanabileceği en düşük sıcaklık değeri : - 15 derece

- Fidanın ışık isteği : Tam güneş gören yerleri sever

- Nereye dikileceği : Ev, bahçe, balkon, teras ve işyerlerine rahatlıkla dikebiliriz.

- Gün güzeli fidanı her tür toprağa dikilebilir. Mühim olan toprağın kalitesi değil daha sonra bitkinin isteği olan vitamin ve mineralin zamanı geldiğinde fidanın dibine atılması önemlidir.

- Fidanlarımızı toprakla buluşturmadan önce bolca sulayalım. Fidan dikim çukuru ne kadar büyük olursa fidanlarımızda o derece hızlı büyürler. Fidan dikildikten sonra çevresinde bir metre çapında tabak şeklinde bir havuz yapalım. Yani bir peynir tenekesi miktarı kadar su döküldüğünde suyun havuzdan dışarı taşmaması gerekir. Fidan dikildikten sonra her gün sulayalım bir hafta sonra dibi kurudukça sulayalım.

- Gün güzeli fidanı dikildikten 2-3 ay gibi bir zaman zarfında dibine gübre atmayalım.Kök gelişimi tamamlanmamış bitkinin dibine asla gübre atılmaz. Gübreleme zamanı geldiğinde azot-fosfor-potasyum içerikli gübrelerden biri olan 15-15-15 gübre atabiliriz.Gübreyi bitkinin dibine 20 cm açığına bir murç yada demirle 10-15 cm derinlikte bir delik delip içine bir çay kaşığı atıp o deliği toprakla kapatalım. 30 gün sonra tekrar ayni gübreyi delik delip bitkinin diğer tarafına atalım.O gübre bitki sulandıkça yavaş yavaş köklere nüfus edecektir. Yaz sıcakları başlayınca fidanın dibine asla gübre atmayalım. Yaklaşık bir yıl sonra gübre miktarını bir tatlı kaşığına çıkaralım.

- Bir seneden önce fidana budama yapmayalım. Bir yıl sonra istediğimiz şekilde ya da boyda budayabiliriz.

 

 

 

 

 

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.