Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
10 Adet Cennet Bambusu (Nandina Domestica) 30-50 cm(1.Kalite)

₺499,99 ₺399,99 KDV Dahil

%20 İndirim

10 Adet Cennet Bambusu (Nandina) özenle paketlenerek tarafınıza gönderilmektedir.Seralarımızda bulunan en güzel ve rengi kırmızı olan(ilkbahardan sonbahara kadar yeşil,sonbahardan ilkbahara kadar kırmızı olmaktadır) bitkiler seçilerek tarafınıza gönderilecektir.

Seralarımızda ürettiğimiz ürünlerimizi e-ticaret platformları üzerinden siz değerli müşterilerimize en güzel şekilde paketleyerek garantili olarak göndermekteyiz.Ürünlerimiz 1.Kalite olarak yurt içi ve yurt dışı ihracatını yaptığımız ürünlerdir.Magazamızdaki tüm ürünler ücretsiz kargo olarak gönderilmektedir.Lütfen alışverişinizde bir memnuniyetsizlik yaşarsanız mağamızla iletişime geçin.Ziraat Y.Mühendisi Bekir YEŞİLKAYA

 (   ) olarak da bilinen  Nandina  ,  gök bambu  veya  dini bambu  , a,  bir  içinde   ,Himalayalardan Japonyaya doğu Asya%ya  .  Nandina  cinsinintek üyesidir. Bu yaygın yetişen  bir şekilde  , serin aylarda parlak kırmızı sonbahar yaprakları sergileyen bir dizi   olduğundan, ilkbaharda çekici yeni yeşillik büyümesi.

Nandina  ,   ismi  nantenden türetilmiştir  .   Domestica  evcilleştirilmiş veya hane halkıanlamına gelir. 

içindekiler

 

Açıklama  [   ]Kutsal bambu meyveleri

Yaygın isme rağmen, bir   değil , zemin seviyesinden büyüyen çok sayıda, genellikle dallanmamış sapları ile 1.5 m (5 ft) genişliğinde 2 m (7 ft) boyunda dik    . Parlak   bazen   50-100 sm (20-39 inç) uzunluğundaki, bi- tri-, soğuk alanlarda   bireysel yaprakçıklarla bileşiği, 4-11 cm (2-4 inç) uzunluğundaki ve 1.5-3 sm kalın.

İlkbahardaki genç yapraklar yeşile dönmeden önce parlak pembe ile kırmızı arasındadır  eski yapraklar düşmeden önce tekrar kırmızı veya mor olur. Bu   yaprak veya ovat eliptik veya 50-100 uzun cm broşürleri bileşiği (iki ya da üç tepe noktası) vardır   tabanlarda şişmiş petiollere sahip geniş 0.5-2 cm 2-10 cm uzunluğunda ve tüm kenar bölgesinin.

  olan   koltuk altı ya da çok sayıda çiçek terminal dik   sayıda ile   pembemsi renk beyaz -oblong çanak yaprakları ve spiral imbrikat edilmiş ve başlangıçta 2.5 beyaz mm, patent 4 6 dikdörtgen yaprakları.   de yapraklarının üzerine düzenlenen konik kümeler halinde yaz başında karşılanır, beyazdır.   parlak kırmızı   geç sonbaharda olgunlaşan ve genellikle kış boyunca devam eden, 5-10 mm çap.

Bahçe tarihi ve yetiştiriciliği  [   ]Sezon ile renk değiştiren bırakır.

Cüce çeşidi.

N. domestica  Çince ve yüzyıllardır Japon bahçelerinde yetiştirilen, Batı bahçeleri getirildi   gelen ilk emanet olarak Londraya gönderdim,   1804 yılında,  İngilizce, onun tahammül emin, saklardı ilk başta seralarda.   tarafından verilen bilimsel isim , bitki için bir Japon isminin,  Nan-  tenin Latinize versiyonudur .  Japonyada türlerin özellikle popüler olduğu ve ulusal bir Nandina topluluğunun bulunduğu 65den fazla   isimlendirilmiştir.  Nandinanın çilek spreyleri, ev sunakları ve tapınakların dekorasyonu için Yeni Yılda sokaklarda satılmaktadır. 

Nandina Büyük Britanyada bolca meyve vermiyor, ancak    6-10, bazı çeşitler bölge 5e dayanıklı olarak yetiştirilebilir . Nandina and10 ila 110 ° F (−23 ila 43 ° C) arasında ısı ve soğuk alabilir ). Genellikle budama gerektirmez, ancak yeraltı rayları ile yayılabilir ve çıkarılması zor olabilir.

Nandina derece olan   kuşlara  ve hayvanlar.  Tükenmiş saplar ilkbaharda elle kolayca çıkarılabilir. Doğal olarak oluşan fitokimyasallar (yukarıya bakınız) nedeniyle bu bitki yaygın olarak tavşan, geyik ve cirit dirençli peyzaj dikimlerinde kullanılır.

Çeşitler   ]

Bunlar bu bitkinin popüler çeşitlerinden bazıları:

  • Allık  - Yukarıdakilerden biraz daha küçük, ilkbahar ve sonbaharda kırmızı yeni büyüme üretir ve kış aylarında   döner . 
  • Ateş Gücü  - 2 ila 2 1/2 feet boyunda, etkileyici kırmızı sonbahar ve kış yaprakları ile adlandırılmıştır. 
  • Gulfstream  - 3 feet genişliğe ve 3 ila 3 1/2 feet boyuna ulaşan yaz aylarında   rengine dönüşen turuncu renkli, bakırımsı renkli genç yapraklar sergiler , daha sonra sonbaharda turuncu-kırmızıya döner. 
  • Limon Kireç  - Yaz aylarında   dönüşen sarımsı yeşil bahar yeşillik . 
  • Moon Bay  - 1 metreye ulaşan yoğun ve dik, yaprakları mevsimsel olarak kireç yeşili, kırmızı,   ve   değişir . 
  • Moyerin Kırmızısı  - Açık pembe çiçekler içeren 4 ila 6 feet boyunda büyüyen yarı cüce türü. 
  • Nana  - Düşük bir çit için uygun bir cüce çeşidi , serin aylarda   ve   kırmızı ve kızıl bronz tonlarına dönüşen yeşilliklere sahiptir . 
  • Takıntı  - Yukarıdakilerle ilgili olarak, 2 ila 2 1/2 feet boyunda ve genişliğinde büyür ve   ilkbahar ve sonbahar yaprakları içerir. 
  • Kraliyet Prenses  - 8 feet boyunda, bu   çiçek görüntüler. 
  • Sienna Sunrise  - 3-4 feet boyunda, sonbaharda kırmızı vurgularla göz kamaştırıcı kırmızı yapraklar sunar. 

 

 

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.